Головна
Привітння видатного науковця ЗНУ Віктора Грищака із 80-річчям

Привітння видатного науковця ЗНУ Віктора Грищака із 80-річчям

Свій ювілейний день народження відсвяткував науковець зі світовим ім’ям – доктор технічних наук, академік Національної академії наук вищої освіти України, заслужений діяч науки і техніки України, фундатор і керівник наукової школи «Аналітико-чисельні та гібридні асимптотичні методи дослідження прикладних задач математичної фізики на основі сучасних комп’ютерних технологій та візуалізації процесів», завідувач кафедри прикладної математики і механіки математичного факультету Запорізького національного університету (ZNU, Zaporizhzhia National University), професор Віктор Грищак. Також ця подія стала визначною і для самого математичного факультету, і для усього університету, адже із іменем ювіляра пов’язано становлення кількох математичних напрямів, зокрема тих, що стосуються забезпечення розрахунків у ракетно-космічній галузі, а також розвитку міжнародного співробітництва університету.

На урочистості із вшанування ювіляра зібралися представники адміністрації ЗНУ із ректором Миколою Фроловим, колеги з математичного факультету ЗНУ, де Віктор Захарович працює вже майже тридцять років, а також з інших факультетів університету. Серед почесних гостей свята були й представники інших ЗВО та підприємств: Дніпровського національного університету ім. Олеся Гончара (ДНУ), на базі якого відбувалося професійне становлення на той час ще молодого науковця і фундатора механіко-математичного факультету, НТУ«Харківськийполітехнічний інститут», а також Державного підприємства «Конструкторське бюро “Південне”» (м. Дніпро), із яким вже довгий час плідно співпрацює команда науковців математичного факультету під керівництвом Віктора Грищака.

Цього урочистого дня чимало прекрасних побажань і слів вдячності було висловлено від представників академічної спільноти та інженерів, представників виробничої галузі на адресу видатного вченого, колеги, наставника Віктора Грищака. Від імені науково-педагогічних працівників ЗНУ і, зокрема, математичного факультету вітали його ректор Микола Фролов і декан математичного факультету Сергій Гоменюк. При цьому Микола Олександрович, звертаючись до учасників заходу, підкреслив: «Віктор Грищак – легендарна людина не лише в науковому світі, він – чудовий організатор, ефективний менеджер, який завжди працює на конкретний результат. Незважаючи на певну почесну дату, яку він сьогодні святкує, він, як і завжди, сповнений енергії, має купу планів, задумів, прогресивних ідей, як локомотив, здатний вести уперед колектив математичного факультету. Він являє собою приклад наслідування для усього університетського оточення. Певен, що у видатного науковця сучасності ще усе найцікавіше – попереду!».

Ректор також подякував ювіляру за багаторічну сумлінну працю і за ті досягнення, які сьогодні має, завдяки йому, університет. Адже майже 20 років Віктор Грищак, обіймаючи посаду проректора університету (1993-2014), активно розвивав міжнародне співробітництво, налагоджував зв’язки із закордонними ЗВО та партнерами, здійснював розробку науково-дослідних тем, які сприяли матеріальному забезпеченню діяльності університету: посилання

Щиросердні вітальні слова, квіти та численні пам’ятні подарунки отримав цього дня Віктор

Захарович й від інших гостей свята, серед яких були його колеги та партнери з міст Дніпра та Харкова. Усі вони згадували визначні віхи діяльності шановного професора, його заслуги та досягнення. У числі тих, хто висловлював ювіляру свою вдячність, цього дня були заступник головного конструктора з системного проєктування ракет і ракетних комплексів, начальник розрахунково-теоретичного комплексу з проєктування та розрахунків у частині балістики, аеродинаміки, тепломасообміну, міцності КБ «Південне» Володимир Сиренко, ветеран підприємства, фахівець із міцності конструкцій КБ Ігор Ларіонов, Вони також передали щиросердні вітання від імені голови Державного космічного агентства України Павла Дегтяренка і вручили нагороди Віктору Грищаку, а також представникам адміністрації ЗНУ – ректору Миколі Фролову та проректору з наукової роботи Геннадію Васильчуку, адже ті сприяли розвитку широкомасштабного співробітництва із підприємствами аерокосмічної галузі. До речі, це були найвищі нагороду цього напрямку – йдеться про Медаль ім. М.К. Янгеля

Свої звернення до шановного ювіляра від себе та керівництва, а також згадки про роки співпраці у період його роботи в ДНУ представили й гості з цього ЗВО – професор Анатолій Дзюба, колеги з НТУ «Харківський політехнічний інститут» та інші. Привітали шановного професора й усі проректори ЗНУ, колеги з кафедр математичного факультету, співробітники НДЧ ЗНУ, роботу якої довгий час координував Віктор Грищак, а також представники інших факультетів університету і, звичайно, учні та учасники науково-дослідної групи, яка сьогодні забезпечує виконання проєкту з програмно-методологічного забезпечення для визначення руйнівних навантажень складних конструкцій аерокосмічної техніки в рамках «Договору про науково-технічне співробітництво між ВНЗ Запоріжжя і Державним підприємством «Конструкторське бюро “Південне”» (м. Дніпро) до 2020 року. Це декан математичного факультету, професор Сергій Гоменюк, доценти кафедри програмної інженерії Сергій Чопоров та Андрій Лісняк, викладач цієї кафедри Олексій Кудін, доцент кафедри фундаментальної математики Сергій Грибенюк. Усі вони також були відзначені почесною нагородою від керівництва КБ «Південне» – медаллю «За заслуги».

Окрім іншого, присутні в залі і сам Віктор Захарович змогли пригадати найяскравіші моменти з його багатогранного й насиченого подіями життя – під час перегляду ретрофоторепортажу, який підготували представники математичного факультету до свята. А представники студентського покоління цього факультету, які були запрошені на урочистий захід з нагоди ювілейного дня народження видатного математика сучасності, влаштували невеличкий святковий концерт. Відомі й улюблені ювіляром музичні композиції та класичні твори виконав на акордеоні студент 1 курсу Кирило Петрущенко. Віктор Захарович щиро дякував представникам університетського колективу, усій академічній спільності та партнерам, із якими співпрацює, за таке чудове свято й за визнання його досягнень.

Залишити коментар

*

*